Infolinia - 22 408 33 01
Sklep nie pracuje w soboty!!!

Witaj w sklepie Transit.pl

Datacolor Kalibrator Spyder 5 Pro

Więcej widoków

Datacolor Kalibrator Spyder 5 Pro


Dostępność produktu: Dostępny - wysyłka 1-2 dni
Producent: Datacolor
Gwarancja: 24 m-ce
Koszt wysyłki paczki: Kurier przedpłata 15 zł, pobranie - brak
Waga paczki około [kg]: 0-1

Nowa generacja kalibratorów Spyder®5. Wzorem poprzedniej serii są to modele Spyder5EXPRESS, Spyder5PRO, Spyder5ELITE - z taką jednakże różnicą, że czujnik we wszystkich modelach jest taki sam, różnice funkcjonalności są w oprogramowaniu. Stąd też ewentualnie możliwość upgradowania do wyższej wersji, jeśli dane oprogramowanie okaże się niewystarczające.

Cena netto 568 zł Cena brutto 699 zł
Opis

Szczegóły

Datacolor Spyder5PRO – kalibrator do monitorów do zaawansowanych zastosowań. 
Oprogramowanie, za pomocą podpowiedzi, przeprowadza użytkownika w automatyczny sposób przez cały proces kalibracji. Użytkownik ma możliwość kalibracji wszystkich typów monitorów: CCFL, LED (szeroko i wąsko gamutowych), OLED, Retina Display w komputerach stacjonarnych i przenośnych. Kalibrator z siedmioma czujnikami pozwala znaczące zwiększenie dokładności pomiarów w stosunku do swojego poprzednika. Kalibrator ma czujnik mierzący poziom oświetlenia stanowiska pracy, mający wpływ na postrzeganie kolorów przez użytkownika (zakres podstawowy). Proces kalibracji trwa około 5 minut, proces rekalibracji trwa poniżej 3 minut. Po kalibracji istnieje możliwość porównania obrazów sprzed i po kalibracji. 

Licencja pozwala na instalację oprogramowania na jednym stanowisku, ale kalibrację wielu monitorów podpiętych do komputera.


Użytkownik ma możliwość skalibrowania wielu monitorów podłączonych do komputera do następujących parametrów:
Gamma:1.8, 2.0, 2.2, 2.4 
Temperatura barwowa bieli: 5000K, 5800K, 6500K, naturalna panelu 
Uzyskany profil ICC 2, ICC 4. 

Zestaw zawiera: 
  • kalibrator Spyder5,
  • link do pobrania oprogramowania,
  • Quick Start Guide.

Gwarancja 2 lata.

Spyder5 to zestaw rozwiązań do wiernego odtwarzania kolorów, stworzony przez fotografów dla fotografów.
Trzy wersje Spyder5 – EXPRESS, PRO i ELITE – zapewniają realistyczne wyświetlanie cyfrowych zdjęć oraz zgodność barw między ekranem a wydrukiem. Wszystkie produkty Spyder5 umożliwiają kalibrację monitora do standardu referencyjnego obowiązującego w branży fotograficznej, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że monitor pokazuje odpowiednie kolory, a także zachowuje cienie i detale na obrazie. Wierne odtwarzanie barw sprawia, że fotografowie mogą edytować zdjęcia z większą precyzją i uzyskać lepszą zgodność kolorów między ekranem a wydrukiem. 

Kolorymetr Spyder5 to kompaktowe, przenośne urządzenie idealne do użytku z dowolnym laptopem lub monitorem komputera.
Przeprojektowany, opatentowany mechanizm optyczny Spyder z 7 czujnikami zapewnia o 55% lepszą odpowiedź tonalną, która gwarantuje precyzyjne odtwarzanie cieni i płynniejsze przejścia kolorów. 

„Zdjęcie to coś więcej niż tylko fotografia – to także wyraz emocjonalnej więzi między fotografem a uchwyconą przez niego sceną. Monitor fotografa musi odtwarzać realistyczne kolory, aby przeglądane, udostępniane i drukowane zdjęcia wyglądały dokładnie tak, jak powinny” – mówi Heath Barber, Imaging Market Manager w firmie Datacolor. „Spyder5 to przydatne urządzenie, które skraca czas spędzony na edytowaniu i drukowaniu, dzięki czemu fotograf może się zająć tym, co kocha – robieniem zdjęć”. 

Spyder5EXPRESS to przystępne cenowo urządzenie dla fotografów szukających prostego rozwiązania do wiernego odtwarzania kolorów na monitorze.
Spyder5EXPRESS prowadzi użytkownika przez interaktywny proces kalibracji składający się z czterech prostych kroków. Funkcja „przed i po” pozwala ocenić efekty kalibracji przy pomocy profesjonalnego, złożonego obrazu Datacolor. Ponadto Spyder5EXPRESS może przeprowadzić kalibrację więcej niż jednego monitora. 

Spyder5PRO to idealny wybór dla profesjonalnych fotografów i projektantów, którzy potrzebują bardziej złożonego rozwiązania do wiernego odtwarzania kolorów.
Spyder5PRO oferuje zaawansowane funkcje takie jak wbudowany czujnik do kontroli oświetlenia, szeroki zakres ustawień kalibracji, analiza wyświetlanego obrazu oraz importowanie obrazów w celu oceny efektów kalibracji. 

Spyder5ELITE daje profesjonalnym fotografom i wymagającym studiom pełną kontrolę nad procesem kalibracji.
Ma wbudowany statyw umożliwiający łatwą kalibrację projektora obrazu, a także zaawansowane funkcje, takie jak nieograniczony zakres ustawień kalibracji, kompleksowa analiza obrazu, zaawansowana ocena „przed i po” importowanych obrazów, drobiazgowe dopasowywanie ustawień monitora i zoptymalizowane procedury balansu szarości. 

Wymagania minimalne: 

  • monitor o rozdzielczości minimum 1280 x 768,
  • karta graficzna 24-bit,
  • 1GB RAM,
  • 500MB dostępnej przestrzeni dyskowej.

Podczas instalacji wymagane jest połączenie internetowe w celu pobrania oprogramowania.

Kalibrator jest podłanczany do komputera poprzez interfejs USB. 

Filmy
Dane dod.

Dane dod.

Gwarancja 24 m-ce